Yüzme Havuzu Filtrasyon Tesisatı

Yüzme havuzu filtrasyon tesisatı özenle yapılması uzun ömürlü bir yapı olmasını sağlar. Kullandığımız malzemelerin kalitesi ve deneyimlerimizin getirisi olarak güvenirliği kanıtlanmış, uluslararası standartlarla olmakla birlikte anahtar teslim havuz filtrasyon tesisatının boru ve elektrik tesisatlarının alt yapılarını ve  makine dairesinin kurulumunu yapmaktayız.  Havuz boyutu ve çeşidine göre uygun olacak filtrasyon elemanlarının doğru seçilmesi gerekmektedir. Yüzme havuzlarında fiziksel temizliği sağlamak amacıyla çeşitli filtreler kullanılır. En yaygın kullanılan  filtre tipi kum filtresidir. Bunun dışında kartuş filtreler de belirli projelerde tercih edilen filtre tipidir. Kum filtrelerin de süzme işlemini değişik çaplarda kuvars kumu ile sağlanmaktadır. Günümüzde kuvars kumu yerine granül cam parçalarıyla da süzme işlemi tercih sebebi olmakta birlikte kullanımı her geçen gün artmaktadır. 

Kuvars Kumu

Granül Cam Parçaları

havuz-filtrasyon-sistemleri-alt-yapı-elektrik

Yüzme Havuzu Filtrasyon Tesisatında Kaçak Mı Var?

Havuzlarının betonarme inşası sırasında beton içine gömülecek filtrasyon tesisatının boruları ve aydınlatma elamanlarının tesisatı çekilmektedir. Bu işlemde yanlış veya eksik bağlantı kesinlikle olmaması gerekir. Yüzme havuzu filtrasyon tesisatında güvenilir markaların kullanılması hayati önem taşımaktadır.  Test aşamasından sonra meydana gelebilecek kaçaklarda yüksek maliyetler kaçınılmaz olacaktır. Havuz makine dairesinin elemanlarının bağlantılarında zamanla işlevlerini yitiren parçaların zamanında değiştirilmesi gerekir. Havuz makine dairesinde bir kaçak gözlemleniyorsa en kısa sürede profesyonel bir ekibe başvurulması gerekir. Kesin çözüm için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Filtrasyon tesisatında kullanmış olduğumuz Bağlantı parçaları PVC boru ve vanalardan oluşmaktadır, kullanılan filtrasyon pompası termoplastik gövdeli olup ana mil paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kum filtresi gövdesi fiberglass elyaf takviyeli polyester filtrelerdir. Filtrasyon tesisatında mümkün olduğunca korozyona uğrayacak malzemelerden uzak kalınmaktadır. Filtrasyon sisteminde kapasite seçiminde kullanılan ölçü genellikle aile kullanımlarında yüzme havuzunun su kapasitesinin maksimum 5 saat içerisinde devir-daim olacak şekilde seçilmesidir. Umuma açık havuzlarda ise maksimum 3 saat olmak üzere seçilerek filtrasyon sisteminin pompa kapasitesi ve filtre çapları belirlenir. Sizde havuz filtrasyon tesisatı konusunda bilgi ve fiyat almak için iletişime tıklayarak formu doldurabilir veya 7/24 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Polyester Kum Filtresi

Termoplastik Pompa