prohavuz-kimyasal-granül-ph-düşürücü
Site üzerinden ürünü satın almak için buraya tıklayın.

Kullanım Amacı: Toz pH düşürücü, Alkalinite düşürücü yardımcı havuz kimyasalı

AquaPRO pH MINUS toz pH düşürücü, Havuz sularında hızlı çözünen, granül yapıda(toz) güçlü bir pH ve Alkalinite düşürücüdür.

Uygulama:
Normal alkalinite değerinde (80-160), havuz suyunun pH değerini 0,2 birim düşürebilmek için 10 m3 suya  200 gr. AquaPRO pH MINUS kullanılır.

Eriterek denge deposundan veya üstten havuza serpilerek havuz suyuna ilave edilmelidir.

Yüksek Alkaliniteli sularda (›160) pH değerinin düşürülebilmesi için uygulama; ürünün havuzun en derin yerine blok halde ilave edilmesi ve önce Alkalinitenin düşürülmesini sağlamaktır.

pH düşürücü ne işe yarar ?

Yüzme havuzlarında alkalinite değerlerini istenilen değerlerde tutmak için kullanılır. Suyun bazik veya asidik durumda ki su değerleri Test kiti veya diğer ölçüm cihazları ile yapıldıktan sonra uygun dozda kullanımı önerilir. Kullanımı güvenlidir toz halde olduğundan ekonomiktir.

pH düşürücü nasıl kullanılır ?

Hızlı çözünen yapıdadır. Havuz suyunda kimyasal şartlandırmanın başında gelir ve diğer kimyasalların düzgün çalışmasını sağlar. Yüksek klor kullanımdan kaçınmak için suyun pH değerini 7,2-7,6 değerlerinde olmasını sağlayınız. Daha sonra ölçüm yapıldıktan sonra diğer kimyasalları kullanabilirsiniz. Havuz suyunun pH değerini 0,2 birim düşürebilmek için 10 m3 suya  200 gr. AquaPRO pH MINUS kullanabilirsiniz. Denge deposuna eriterek atabileceğiniz gibi havuzun her yerine gelebilecek gibi üstten serpebilirsiniz.

Ürün Kodu:

PROHVZHK0014 7KG – PH DÜŞÜRÜCÜ  GRANÜL PH DÜŞÜRÜCÜ
PROHVZHK0015 15KG – PH DÜŞÜRÜCÜ GRANÜL PH DÜŞÜRÜCÜ
PROHVZHK0016 25KG – PH DÜŞÜRÜCÜ GRANÜL PH DÜŞÜRÜCÜ
Site üzerinden ürünü satın almak için buraya tıklayın.