Yüksek su hacmine sahip olan ticari yüzme havuzlarında kullanılan tuz klor jeneratörüdür.

Günümüzde, yüzme havuzu ve masaj havuzları (SPA) lar için doğal ve ekonomik en ideal dezenfeksiyon sistemleri tuz klor jeneratörleridir.

İspanyol malı Idegis TECNO INDUSTRIAL tuz klor Jeneratörleri (made in spain),  yüksek su hacmine sahip olan ticari yüzme havuzlarında, doğal yolla sürekli dezenfeksiyon sağlayarak havuz suyunun sağlıklı ve hijyenik olmasını sağlar.

Idegis TECNO INDUSTRIAL tuz klor Jeneratörleri, havuz suyunun dezenfeksiyonu için gerekli olan Hipoklorik Asitin tuzlu suyun elektrolizi yöntemi ile sürekli olarak üretilmesini, bu sayede havuz suyunda, bakteri, mantar, yosun oluşumu ve diğer organik kirliliklerin oluşumunun bertaraf edilmesini sağlar. Idegis TECNO INDUSTRIAL tuz klor Jeneratörleri, havuz suyunun dezenfeksiyonu için en ideal ve ucuz, analog klorlama sistemleridir.

Idegis TECNO INDUSTRIAL tuz klor jeneratör sisteminin, havuz mekanik dairesine monte edilerek filtrasyonun çalıştırılmasıyla, havuzun dezenfeksiyonu ve su hijyeni için kullanımı gerekli olan birçok farklı havuz kimyasalının kullanımına gerek kalmaz.

Tuz klor jeneratörlerinin kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken husus, suyun pH değerinin ideal değerlerde kontrol altında tutulmasıdır. Uluslararası standartlara göre havuz suyunun ideal pH değeri 7,2-7,6 değerleri arasıdır.

Açıklama

Ticari yüzme havuzları için tuzdan klor üreten otomatik dezenfeksiyon sistemidir. Bu tuz klor jeneratörünün sahip olduğu bazı özellikleri;

Ticari havuzlar için ideal havuz dezenfeksiyon sistemi IDEGIS® TECNO Industrial  max 190 gr.klor/saat’e kadar klor üretebiliyor.
Kompakt tasarım ve rekabetçi maliyet.
12.000 saate kadar süreye sahip Premium+ kaliteli elektrotlarla donatılmış yüksek basınçlı hücreler (polipropilen).
Led ekranı ile kontrol.
Kontrolörler 200 (RPH/RMV) tarafından fonksiyonların genişletilmesi.
MODEL KLOR Üretim HAVUZ SU HACMİ
TEC-75 75 gr/saat – NaCI 230 – 330 m³
TEC-100 100 gr/saat – NaCI 330 – 440 m³
TEC-150 150 gr/saat – NaCI 430 – 550 m³
TEC-190 190 gr/saat – NaCI 500 – 750 m³